מתנות לילדים לתקופת סוף השנה

טאבלט יעסיק את הילדים לאורך החופש הגדולאחרי שנה ארוכה של השקעה בלימודים, השכמה מוקדמת ואפילו שנה של ציור ציורים בגן חובה, מגיע לילדנו קצת נחת. מתנות לילדים לסוף שנה הינה דרך מצוינת להביע את הערכתנו כלפי הילד, על המאמץ, ההשקעה וההתמדה, ללא קשר לסוג המסגרת בה הוא בילה את עשרת החודשים האחרונים. תקופת הקיץ והחופש הגדול, היא אותה תקופה בה הילד משוחרר מנטל הלימודים ועליו להעביר חודשיים בחוסר מסגרת ברורה. בדיוק בגלל זה, קניית מתנות לילדים לסוף שנה, כאלו שיוכלו להעסיק את הילדים ואולי על הדרך גם ללמד קצת, היא בחירה מעולה.

כיצד בוחרים את המתנה המושלמת

כאשר מדובר בבחירת מתנות לילדים לסוף שנה, יש לחשוב בראש ובראשונה על המסגרת בה שהה הילד לפני כן. אם, לדוגמה, מדובר בילדים בגן, מומלץ לקנות צעצועי הרכבה כאלו ואחרים, משחקי חשיבה, ספרים, צורות, מספרים ומשחקי העשרת השפה. כך למעשה ההורים ממשיכים בצורה ישירה את תפקידו של הגן ואינם קוטעים את ההתפתחות של הילד בגיל כה צעיר. “שכלם של ילדים צעירים מתפתח רבות בשעות בו הוא מבלה בגן, הודות למבחר עשיר של צעצועי התפתחות ואינטראקציה עם ילדים אחרים” – כך טוען מבצע המחקר שנערך בקרב 3,000 ילדים בגילאי 1-6 בטורונטו, קנדה. לכן, המתנה המושלמת לגיל זה תהיה דווקא כזו שמזכירה את חיי הגן.

מתנות לילדים לסוף שנה לימודית

חשוב להמשיך לקרוא גם במהלך החופשה מבית הספרילדים בבית ספר יסודי, לעומת זאת, יוכלו להנות מהיצע שונה של צעצועים. גם הם עומדים בפתח של תקופה חסרת שיגרה אותה ההורים עתידים למלא בשעות של כיף והנאה. בריכה מתנפחת או רובה מים יוכלו לרענן את ילדינו בזמן יולי-אוגוסט עמוסי החום. להורים המתונים יותר, מתנות לילדים לסוף שנה יכולות להתבטא בצורה של משחקי קופסא מאתגרים, פאזלים, צעצועי רכב על שלט או אפילו משחק מחשב. מומלץ מאוד לחשוב על משחק רב משתתפים בו יוכלו לשחק הילד וחבריו במקביל, וכך בעצם לא לנטוש את הפן החברתי. חנויות הצעצועים ואתרי האינטרנט מציעים אלפי סוגים של מתנות לילדים לסוף שנה לימודית: החל ממתנות לילדים בני 10 עד מתנות לילדים בני 16 ואף 18.

מתנות לילדים בוגרים

במקרה שהילד עוד יותר מבוגר, נניח בשלב תיכון או אפילו לפני צבא, יש לחשוב על סוג אחר של קנייה. מתנות לילדים לסוף שנה אינם עוד בגדר של פיתוח הכישורים המוטוריים או ריענון הגוף באמצעות השפרצת מים. בגיל כזה, יהיה עדיף לרכוש עבור הילד, או הנער, ליתר דיוק, חפץ בעל שימוש של ממש. המתנות המומלצות יהיו ספר מעניין, שעון לצבא, כלי נגינה איכותי, מערכת סטריאו או אפילו מוצרי לבוש כאלו ואחרים. כמובן שיש להתאים את סוג הקנייה לאופי הילד ואין בן אדם בעולם אשר מכיר את הילד יותר מההורה עצמו.

לעולם לא להפסיק לחשוב

כך או כך, בחירת מתנות לילדים לסוף שנה מהווה תפנית חדה בין שנת הלימודים שזה עתה נגמרה לבין תקופת החופש הגדול. עם כל הרצון הטוב לשמח את הילד ולגרום לחיוך שלא יורד מפניו, יש להמשיך את רצף הלימודים ולא לגרום לניוון המוח. לא מדובר בהכנת שיעורי בית בכל יום למשך חודשיים, אך עם זאת מומלץ לרכוש צעצועים המעוררים חשיבה, סקרנות ומוטיבציה. כאשר מחליטים לקנות מתנות לילדים לסוף שנה, ניתן אף לצאת למסע הקניות ביחד עם הילד וכך למעשה להבטיח את שביעות רצונו.