צעצועים במיוחד לגינה

צעצועים לגינה - ארגז חולגינה פרטית היא חלום של הורים רבים. אם לביתכם יש חצר או שטח פתוח, הפיכתו לגינה ירוקה תפתח עבור ילדיכם עולם נוסף של משחקים. צעצועים לילדים לרוב מותאמים לסביבה הביתית הפנימית- הם קטנים למדי ונוחים לאחיזה בכף היד, הם מיועדים למשחק על שולחן, בחדר המשחקים וכדומה. צעצועים לגינה מרחיבים את סביבת המשחק של הילד. משחק בחוץ חשוב מאוד להתפתחותו של הילד וקיימים מתקנים שונים וצעצועים לילדים שמיועדים במיוחד למשחק בחוץ.

מתקנים לילדים

בחנויות צעצועים לגני ילדים וגם בחנויות ריהוט ו”הכל לבית” תוכלו למצוא היצע רכב של מתקני צעצוע לגינה. יבואני צעצועים דואגים לייבא מגוון עצום של צעצועים לילדים לחצר המשחקים ולגינה: נדנדות אנכיות עם שני מקומות ושלושה מקומות, נדנדות נתלות, מתקני משחק שונים כמו מגלשות עם סולם, ארגז חול מפלסטיק, בתי משחק מפלסטיק, אוהלים לילדים, פינות ישיבה מפלסטיק ובהם תאי אחסון לצעצועים, בריכות כדורים, טרמפולינות לילדים, מתקני טיפוס ועוד. בהשגחת הורים כמובן, יהנו הילדים ממשחק בתנועה ודמיון. המתקנים ברובם עשויים פלסטיק צבעוני המתאים לילדים בצבע ובחומר, עמיד לגשם ושמש (למרות שמומלץ לכסות ביריעות בפלסטיק המגנות מפני שמש וגשם) וקל להזזה. מתקני הטיפוס וסוגים מסויימים של הנדנדות הם מתקנים כבדים יותר, ולפני שתרכשו אחד מהם מומלץ שתבדקו את האזור בחצר שלכם, אליו הם מיועדים. (מתקנים מסויימים מצריכים קרקע מסויימת ולא ניתנים להתקנה על משטחים מסויימים).

צעצועים אקטיביים וספורטיביים לילדים

ילדים בגיל הזה צריכים פעילות גופנית ואוהבים להתרוצץ, לזוז, לרקוד. משחקים אקטיביים הכוללים תנועה ישעשעו אותם מאוד ויספקו להם שעות של הנאה ועניין.

חבל קפיצה, גומי קפיצה, חמש אבנים- הם צעצועים לילדים שזמנם אינו עובר לעולם. הם זולים, נגישים- אפשר להכין בבית, והכי חשוב- הם אקטיביים. אפשר לשים אותם בתיק ולקחת אותם לגינה וגם למשחק בחצר בית הספר.

תוכלו להביא לילדכם כדורי משחק המיועדים לילדים דוגמת כדורגל וכדורסל (חשוב להיזהר מכדורים למבוגרים, שהם כבדים וגדולים מדי עבור ילדים קטנים) ולהתקין להם שערי כדורגל קטנים וסל לקליעה. תוכלו אפילו לתלות עבורם שק אגרוף קטן, או בגרסה אחרת של- בובת “נחום תקום” (בובה מלאת אויר עם משקולת בתחתית שכאשר דוחפים אותה מיד עולה ומתיישרת). גם פריזבי- צלחת מעופפת הם צעצועים לילדים אשר המשחק בהם כולל תנועה. יתרונם הוא בכך שבניגוד למשחקים תחרותיים, בהם קבוצה מתחרה בקבוצה אחרת, דוגמת משחק כדורסל או כדורגל, כשמשחקים בצלחת מעופפת המטרה היא התמסרות עצמה. הצד המשליך והצד התופס- לשניהם אותה מטרה- לשמור על הצלחת המעופפת באויר.

ישנם צעצועים לילדים המיועדים למשחק בחוץ ובאופן ספציפי בגינה הפרטית שלכם- שולחן כדורגל, לוח מטרה עם חיצים מפלסטיק ומגנט בקצה (חשוב לא להשתמש בחיצים חדים העלולים לפצוע) ובאולינג לילדים. צעצועים אלה מדליקים בתור מתנות לילדים ויתרונם הוא שניתן לקפל אותם ולאפסן בכל מקום שתרצו ולפתוח שוב בכל זמן שתרצו, וילדכם יכול אפילו לעשות זאת בעצמו.

בגינת המשחק

קיים מגוון רב של צעצועים לילדים למשחק בגינה. דלי וכף הם האלף-בית של משחק בארגז החול. לבנות ארמונות בחול, לקשט, לחפור תעלות, להכין עוגות- אפשר לבלות ככה שעות. ציוד מלא לארגז החול כולל- דליים מפלסטיק בכל מיני גדלים וצבעים (לגדלים שונים של ארמונות), מסננת, כף, מעדר קטן, ומכאן כל האופציות פתוחות. צעצועים לילדים מחומרים טבעיים, שאינם פלסטיק, זכוכית או מתכת, ניתן לרכוש במוקדים שונים, ואפשר גם להכין בעצמנו- מכלי בית ישנים שאין בהם שימוש ומחומרים מהטבע. את קערות הפלסטיק הישנות תוכלו לצבוע ולהפוך לדליים, אפשר לבחוש עם ענפים, לקשט בעלים יבשים ולהכין נדנדה מבול עץ וקרש המונח עליו, ממש כמו פעם.