צעצועים לילדים בגילאי 5

ילדים בני חמש אוהבים לשחק במשחקי דימיוןצעצועים משמשים אותנו כתינוקות, ילדים ומבוגרים. הצעצוע עונה על צרכים רבים אצל האדם, וככל שאנו מתבגרים כך הצעצועים הופכים מתוחכמים יותר, מגרים יותר את המוח. צעצועים לילדים בני חמש, מתוחכמים יותר מצעצועים לילדים צעירים יותר. ילד בן חמש הוא בעל דעה ורצון מובהקים והוא יודע לעמוד על שלו. הוא ירצה צעצוע כמו שראה אצל החבר בגן, ויתעניין במשחקים אקטיביים יותר בהם יוכלו לרוץ, להפעיל, לצבוע. אילו צעצועים לילדים הם המתאימים ביותר לגיל חמש? במאמר זה נסביר ונמליץ.

דמויות משחק אהובות לילדים

אם יש לו אחים גדולים, קיים סיכוי גבוה שירצה לשחק ב” משחקים של גדולים”, וירצה צעצועים כמו שלהם. בגיל הזה מתחילה להתפתח מודעות חברתית ומנגנון החיקוי פועל במשרה מלאה כיוון שהילד לומד להתערות בסביבתו- דרך אותה הסביבה עצמה. אז כאמור לאחים וגם לחברים- ישנה השפעה רבה על צעצועים לילדים שרוצים “כמו של”, ובנוסף לאלה, גם לסדרות הטלוויזיה ולקלטות הילדים השונות השפעה רבה. אם נהניתם משעה או שתיים של שקט כשהושבתם את הילד למול הטלוויזיה, אל תתפלאו אם יחזור מהגן בבקשות לבובות בראץ.

ובכן מבין הצעצועים לילדים בגיל הזה, דמויות המשחק פופולאריות מאוד, ובעיקר בדמותן של דמויות הטלויזיה: בוב ספוג, בראץ, דרדסים, דורה, פו הדב, אנגרי בירדס ועוד. כמובן שגם הדמויות המלוות אותנו שנים כמו בובות הבארבי,קן ודמויות דיסני כלולות בחבילה.

דמויות משחק הן מסוג הצעצועים לילדים אשר מפעילים את הדמיון, ומאפשרים לילד להמציא סיטואציות וגם לשחק “כמו בחיים”.

צעצועים לילדים לפיתוח הדמיון

אם אתם מחפשים מתנות לילדים, דעו שבני החמש הם סקרנים ובעלי דמיון. בחרו משחק או צעצוע לילדים שכולל התחפשות, משחק תפקידים בתור דמות אחרת ודמיון. קיימות כיום בחנויות צעצועים רבות ערכות שונות ליצירה או קופסאות משחק, המספקות תעסוקה רבה ומשחק רב דמיון והנאה לילדים בני חמש. המשחק בערכות הוא בסיוע של מבוגר. ערכת קוסם תהפוך אותם לקוסמים עם גלימה ושרביט, תלמד אותם קסמים פשוטים בעזרת האביזרים שבה וההוראות, ובעזרתה יוכלו להופיע בפניכם ו”להקסים אתכם”. תחפושות שונות וערכות איפור גם הן ישעשעו ילדים בני חמש, ואם תביאו לילדיכם צעצועי נגינה מפלסטיק- מיקרופון, טייפ להקלטה, אורגן או גיטרה, תספקו להם שעות של הנאה ומשחק בלהיות זמר או נגן, ואף תפתחו אצלם שמיעה מוזיקלית. ערכות אמנות להכנת מוביילים, סיכות, תמונות ותכשיטים, דפי קסם וחוברות צביעה, הם משחקים מהנים, מעשירים ומפתחי דמיון ואמנות.

פעילויות יצירה לילדים

בנוסף לחוברות צביעה, כדי לפתח יצירתיות וביטוי אמנותי בילדיכם, תוכלו להניח לפניהם צבעים שונים לצביעה וקישקוש- טושים, צבעי פנדה, עפרונות צבעוניים, צבעי גואש וצבעי אצבעות. צביעה וציור מפתחים מוטוריקה עדינה אצל הילד ולמעשה כל פעילויות היצירה השונות הכוללות הדבקה, ציור, צביעה, גזירה יעשו זאת. משחק בפלסטלינה מהנה בשל העבודה בידיים ומפתח יצירתיות, ואם תבחרו בפימו תוכלו ליצור פסלים ותכשיטים. גם בישול בא בחשבון כשמדובר בילדים בני חמש שכבר מסוגלים לשפוך, לערבב וישמחו לעזור, לקשט ולטעום.

מכוניות, צעצועי הרכבה ומדע

ילדים בני 5 אוהבים צעצועים אקטיבייםיבואני צעצועים מייבאים מכל העולם מותגי צעצועים לילדים בתחום הבניה וההרכבה, אשר מוכרים ואהובים כבר שנים על ידי ילדים רבים.  לגו, דופלו, דגמים של מטוסים ומכונית, הם משחקי הרכבה מעניינים ומאתגרים עבור הילד. מכוניות שונות על שלט, מטוסים על שלט, רובוטים נפתחים על שלט וכדומה יכולים לעניין את ילדכם ולהצית את דמיונו.

ערכות מדע שונות גם הן נכנסו כיום לאגף הצעצועים לילדים, ובניהם מיקרוסקופים לילדים, קליידוסקופים וטלסקופים. צעצועים לילדים הכוללים ערכות מדען והבן מבחנות צעצוע וחלוק, ערכות בילוש הכוללות משקפת בילוש וכדומה, משחקי קופסא הכוללים חידות ואתגר ועוד.