צעצועים מוסיקליים לתינוקות

תינוקות אוהבים צעצועים מוסיקלייםמחקרים רבים נעשו ועדיין נעשים על השפעת המוסיקה על יצורים חיים. נדירים בני האדם אשר אינם אוהבים מוסיקה. לכל אחד אמנם טעם משלו, אבל אין מתווכחים על כך שמוסיקה היא דבר חשוב מאוד בחיים. מוסיקה משמחת, מרגיעה, מרגשת. היא פורטת לנו על הלב, ומעיפה לנו את הרוח. מוסיקה מלווה אותנו ברגעים החשובים של חיינו- טקסים בבית הספר, בצבא, בחתונה. היא מלווה את הסרטים והסדרות שאנחנו רואים, את הפרסומות, את המשחקים בערוצי הספורט,בוקעת מהרדיו כשאנחנו נוסעים לעבודה, היא בהמנון הלאומי, היא מנוגנת על ידי נגנים בפינות רחוב. היא נמצאת בכל מקום: ציוץ הציפורים, רעשי המכוניות, הצחוק של התינוק שלנו. כשאנחנו עצובים אנחנו שומעים מוסיקה, כשאנחנו שמחים אנחנו שומעים מוסיקה, ובין לבין אנחנו מפזמים. כאמור, המוסיקה היא חלק בלתי נפרד מחיינו כבר מינקות, ולהורים המחפשים צעצועים לתינוקות, נמליץ כאן על צעצועים מוסיקליים.

כמה עובדות מעניינות על מוסיקה

מחקרים הוכיחו שמוסיקה משפיעה על הפרשה מוגברת של סרטונין ודופמין במוח ועל שיפור מצב הרוח, ממש כמו תגובות למזון ולמין. המוסיקה פועלת במוח על אותו איזור האחראי לתחושות שמחה ואושר, ומטרתה אינה הישרדותית כמו של השניים האחרים, אלא לשפר את מצבנו הנפשי ולפיכך גם הגופני. גננים משמיעים מוסיקה לצמחים שלהם כיוון שמחקרים הוכיחו שמוסיקה משפרת את קצב גדילת הצמח. רפתנים משמיעים מוסיקה לפרות שלהם כיוון שמחקים הוכיחו שמוסיקה מגבירה את תפוקת החלב.

קנדינסקי, צייר ותאורטיקן, צייר מוסיקה וקישר בין הרמוניה מוסיקלית להרמוניה בצבע במאמרו המפורסם “על הרוחני באמנות”.

היתרונות לשילוב מוסיקה בצעצועים לתינוקות

מוסיקליות וחוש קצב הן תכונות גנטיות אך בעיקר נרכשות. תינוק אשר נחשף לצלילים ולמוסיקה מגיל צעיר, יהיה בעל שמיעה מוסיקלית טובה יותר מתינוקות אחרים. מוסיקה מסייעת להתפתחות התינוק, ולכן יבואני צעצועים רבים מייבאים צעצועים לתינוקות הקשורים למוסיקה. חנויות צעצועים מוכרות צעצועים לתינוקות ולילדים שבהם יש מוסיקה וצלילים למשל משחק חיות משק עם קולות של חיות, אורגניות משחק, גיטרות חשמליות מפלסטיק לילדים, רשמקולים, מיקרופונים ועוד.

קיימים גם צעצועים לתינוקות בני כמה חודשים המפיקים מוסיקה כשמנענעים אותם: פעמונים שונים ובניהם פעמוני רוח ופעמונים על ידית צבעונית; מקלות גשם לתינוקות העשויים מפלסטיק שקוף וצבעוני, אשר נוח להחזיק ונעים לשמוע ולראות, קסילופונים צבעוניים שהנגינה בהם גם תורמת להתפתחות המוטורית של התינוק. קיימות גם ערכות נגינה בהן קשקשנים, רעשנים, המותאמים לאחיזה של תינוקות, ובעלי מקצבים וסאונד שונה.

חנויות המוסיקה מוכרות כלי נגינה לילדים וצעצועים לתינוקות מוסיקליים: כלי נשיפה, חליליות, תופים, תיבות הקשה,תופי מרים, משרוקיות ועוד.

מוסיקה לתינוקות

תחום נוסף הוא הדיסקים המוסיקליים והקלטות לילדים. אם אתם מחפשים מתנות לילדים או צעצועים לתינוקות, דיסק מוסיקה הוא מתנה ערבה לאוזן. קיימים כיום בחנויות הצעצועים לתינוקות דיסקים וקלטות רבים המתאימים לתינוק הרך: מוסיקה קלאסית לקטנטנים, בייבי מוצארט, שירי הביטלס לקטנטנים, מאה שירים ראשונים, אוספי מוזיקה לתינוקות וגם צלילים מהטבע: ים, יער וכדומה.

תינוקות מגיבים טוב למוסיקה,סיכוי גבוה שתינוקות המגלים עניין מיוחד בצעצועים לתינוקות בתחום המוסיקלי, יתעניינו במוסיקה גם בבגרותם.

כהורים לתינוקות מוסיקליים, תוכלו לתכנן כמה שנים קדימה, ולשלוח את ילדכם לשיעורי נגינה פרטיים בפסנתר כבר בכיתות א’-ב’. אם ירצה לנגן על כלי קשה יותר לנגינה כמו גיטרה, ההמלצה היא להתחיל ללמוד בגיל שמונה. כך או כך, כבר בגנים מעבירים שיעורי מוסיקה וריתמיקה, ובכיתה א’ לומדים בבית הספר לנגן על חלילית. עד אז, תנו להם צעצועים לתינוקות המשלבים מוסיקה. נראה איפה, שהמוסיקה היא חברה נאמנה לאורך השנים, שכן היא מלווה את הילד מרגע היוולדו והלאה.