צעצועים מתנפחים

טירה מתנפחת לילדיםבמסיבות גינה, ימי הולדת או פארקים ציבוריים מהווים צעצועים מתנפחים את מוקד המשיכה העיקרי עבור הילדים, מקור אנגרטי ומקפיץ, תרתי משמע. צעצועים מתנפחים אלו, בנוסף לשלל צבעיהם החזקים והבולטים מרחוק, ואף יותר מגודלם העצום, יוצרים בקרב ילדים קטנים תחושה של עולם משלהם, בית, טירה או מבצר עצום, בהם הם יכולים להעביר שעות על גבי שעות של משחק וכיף צרוף.

הדבר היפה ביותר בצעצועים מתנפחים, הוא ההתאמה המושלמת כמעט לכל גיל. החל מטרמפולינות פשוטות, מגלשות מים וג’ימבורי מתנפח, ועד מבוכים מסובכים, הרי טיפוס ובריכות מתנפחות בעומק של למעלה ממטר. המתקנים המתנפחים פונים הן לקהל הילדים הצעירים והן לקהל המבוגר יותר, ואחרי הכל, בכולנו מסתתר ילד אנרגטי שרק רוצה לקפוץ ולנתר.

כיצד עושים זאת

היום, ישנן מספר חברות גדולות אשר מתעסקות בתחום של צעצועים מתנפחים, מה שמוכר בעולם יותר כ- inflatable toys וקשה נורא למצוא אותם בחנויות הצעצועים הממוצעות. כל חברה בעלת המתנפחים הייחודיים לה, בהתאם לרצונות המנהלים. כמו כן, מתחדשות החברות בצעצועים מתנפחים מחו”ל מדי שנה ושנה על ידי רכישת צעצועים מסין, בדרך כלל, וכך, למעשה, שומרות על מקוריות, חדשנות וייחודיות. המתקנים עומדים בתקנות מחמירות של בטיחות הנדרשות להפעלה: ביטוח, אחריות, בדיקת בטיחות על ידי מהנדס וכמובן רישיון לבעל העסק להפעלת מתקנים מסוג זה.

צעצועים מתנפחים על פי סוגים

מגלשה מתנפחתישנם סוגים שונים של צעצועים מתנפחים, כאלו לשם ההנאה (מקפצות, מבנים וצעצועי רכב מתנפחים) וכאלו הניחנים באתגר מסוים (קיר טיפוס, מתנפחי קארטינג, קליעה לסל ועוד). באירועים גדולים, המשלבים מגוון רחב של גילאים, רצוי להתאים את המתקנים לתווך הגילאים. מצד אחד צעצועים לתינוקות ומתקנים אך ורק לשם ההנאה והמשחק, ומצד שני מתקנים אתגריים הדורשים חשיבה עבור שכבות הגיל המבוגרות יותר. כך בעצם נוכל למנוע חוסר מעש ונעורר עניין בקרב כל משתתפי המסיבה.

יש לציין שחובת המשגיח חלה על כל מתקן מקטגוריית צעצועים מתנפחים. אולם הסכנות הכרוכות אינן גדולות כל כך, אחרי הכל מדובר בגומי ואוויר, אך היו מקרים בהם ילדים נפצעו או השתפשפו בקירות הגומי המבלבלים. רוב החברות העוסקות בייבוא צעצועים מתנפחים מחו”ל והפעלתם, פועלות בכל רחבי הארץ: בצפון, במרכז, בשרון, באיזור באר שבע ובאילת. כשם שהמתקנים מתנפחים, כך הם גם מתקפלים לגודל מינימלי ומאוחסנים ברכבים המיועדים לכך. כך הופכת הפעלת הצעצועים לאירוע נייד אשר תלויה אך ורק בהגעת הרכב אל מקום האירוע ופרישת הצעצועים ברחבה.

ישנם אף קטגוריה אחרת של צעצועים מתנפחים והיא צעצועי מים מתנפחים. אלו הם צעצועים קטנים בהרבה יחסית לקודמיהם במאמר, ובעצם מדובר באביזרי מים מלאים אוויר ובצורות שונות. כלב ים מתנפח, לוויתן, סירת גומי קטנה או אפילו אבוב בצורת טבעת. גם צעצועים מתנפחים אלו הם בעלי ערך מוסף. מעבר לניראותם המגניבה והצבעונית, ניתן להשתמש בהם ללימוד שחייה. ילדים, בעיקר בגילאים צעירים מאוד, ירגישו הרבה יותר ביטחון כאשר הם אינם לבדם במים, גם אם מדובר בחפץ דומם עליהם הם נשענים או צפים. מה גם שעבור צעצועים אלו לא נדרש קומפרסור ושעות ארוכות של ניפוח אוויר.

כל הילדים קופצים רוקדים

כך או כך נראה שעולם הצעצועים המתנפחים מבוקש מאוד על ידי הצרכנים ופופולרי בקרב הילדים הנהנים ממנו. קשה יהיה למצוא בריכה ציבורית ללא חיה מתנפחת או לחילופין אירוע לילדים חסר צעצועים מתנפחים בולטים לעין. כל שנותר לעשות הוא לצפות בילדינו בעודם קופצים ומחייכים.