כיצד להכין את ילדכם בחזרה לבית הספר

במשך השנים, ילדים רבים התקשו לחזור מחופשת הקיץ הארוכה לספסל הלימודים. אבל בתקופת הקורונה, עם בתי הספר שהיו סגורים תקופות ארוכות, ההורים מתמודדים עם אתגר חדש בשליחת ילדים, שהתרגלו להישאר בבית, לבית הספר.

הנה כמה עצות שיעזרו לכם להכין את הילד שלכם לחזור לבית הספר ביתר קלות ונוחות.

  • ערכו רשימה של הציוד הנדרש לבית הספר

ציוד החזרה לבית הספר השנה ייראה שונה, חומר לחיטוי ידיים ומסכות פנים, מתווספים לרשימה הסטנדרטית כמו מחברות שורות ומחברות חשבון, ספרים, קלמר עם עפרונות, עטים וטושים או תיק גב טרולי שיוריד את המשא הכבד מגבו של הילד.

  • דברו עם הילדים על תכנית הלימודים, כולל על השינויים הצפויים

כהורים, חשוב שתעזרו לילדים להיות עמידים ומוכנים להתגמש עם כל מה שיקרה בבית הספר. הדבר הראשון הוא לסייע להם לנרמל, ככול הניתן, את הסביבה המשתנה ואת האפשרויות המשתנות מפעם לפעם בגלל הקורונה.

אם הילדים ידעו שהם יידרשו לבצע מדי פעם בדיקות קורונה, או לחבוש מסיכה בכיתה, הם יגיעו לבית הספר בתחושה בטוחה יותר כשהם מוכנים להתמודד עם הנורמלי החדש.

כמו שאתם מכינים את ציוד בית הספר, כך חשוב להכין את הילדים לדברים שעשויים לשוב ולהשתנות. למשל, אולי בית הספר יחזור ללמידה מרחוק, או אולי הילד יצטרך להישאר בבית בבידוד תקופה מסוימת. מומחים מציעים להכין את הילדים רגשית לכול השינויים הצפויים לחול במהלך שנת הלימודים הקרובה.

  • למדו את הילדים לשמירה על מרחק חברתי

חפשו דרכים לעזור לילדים שלכם לדמיין את המרחק החברתי המתאים. תוכלו להדגים בפניהם לאיזה מרחק מגיעים תרסיסי הרוק כאשר הם מדברים, צועקים, שרים או מתעטשים. עם זאת, קחו בחשבון שילדים, בעיקר הצעירים שביניהם, יתקשו מאוד לשמור על מרחק מחבריהם, אבל חשוב לכוון אותם לשם.

  • הכינו את הילדים לאפשרויות של לימודים מחוץ לכיתה

פעילויות מחוץ לכיתה הן במקרים רבים מרגשות יותר מאשר הלימודים השגרתיים בכיתה. יתכן שהילדים יצאו ללמוד יותר בחוץ, כדי להפחית את אפשרויות ההידבקות, לכן חשוב להכין את הילדים לעובדה שלפעמים ילמדו בחוץ.

הסבו את תשומת ליבם לכך שלימודים בחוץ עשויים להסיח את הדעת הרבה יותר מאשר לימודים בין קירות הכיתה, כך שיהיו מוכנים למסגרת לימודים זו וינסו להתנהג בהתאם.

  • חסנו את הילדים

חשוב שהילדים יתחסנו לפני שהם חוזרים לבית הספר בתחילת השנה. ככול שיותר מבוגרים וילדים בקהילה מחוסנים, כך פוחתים הסיכויים להתפשטות נוספת של הנגיף.

  • ייתכן שהילדים יצטרכו זמן כדי להסתגל

כאשר הילדים חוזרים לבית הספר לאחר תקופה ארוכה של למידה מרחוק, קרוב לוודאי שייקח להם זמן להתרגל לנורמלי החדש, עם כל החוקים הקשורים ללימודים במסגרת בית ספרית. ייתכן שתצטרכו לעזור להם להסתגל, בין אם זה ללכת לישון בזמן כדי שיוכלו לקום רעננים בבוקר, או למצוא דרכים כדי להתמודד עם לחצים.