צעצועים לגילאי 5 מה מתאים?

ילדים בני חמש לומדים תוך כדי משחק וחווים הנאה מצעצועים המשלבים אתגרים חברתיים עם קורטוב של תחרות. הילדים חוגגים בקרוב יום הולדת? מחפשים משחק שייפתח את היכולת האישית של ילדיכם? הנה כמה טיפים שסייעו לכם לבחור את הצעצועים המתאימים ביותר. ולבסוף בונוס מיוחד: המלצות לצעצועים התואמים את השלב ההתפתחותי באדיבות חנות צעצועים טבריה

על מה לשים דגש בבחירת צעצועים לבני חמש?

ילדים בני חמש סקרניים ומלקטים כל פרט הנקרה בדרכם, עולמם הדמיוני עשיר ויש ביכולתם להתמודד עם משחקים מורכבים הדורשים ריכוז, מילוי הוראות, משחק לפי תור ושיתוף פעולה. משחקי דמיון המעודדים את הילד להעמיד פנים מאפשרים לו להביע את רגשותיו, ל”היכנס לנעלים” אחרות ולהתמודד עם אתגרים חברתיים כמו היכולת לחלוק את צעצועיו האהובים עם משתתפים אחרים (ילדים ומבוגרים)

 

האם זה הזמן להשקיע במשחקי חשיבה?

בהחלט כן, זהו השלב בו הילד “יוצא מתוך עולמו הפנימי” ומסוגל לראות את האחר. רבים מהילדים מסוגלים להתרכז לאורך זמן ומכירים מושגים יום יומיים כמו: מושגי זמן, עונות השנה, אותיות ומספרים. באמצעות משחקי חשיבה יוכל ילדכם להתנסות בפתרון חידות, “להיכנס” לדמויות אחרות, להתחיל לתכנן קדימה את מהלכיו ולהעמיק את יכולתו בהבנת מצבים חברתיים.

 

מדוע חשוב להשקיע במשחקי דמיון בגיל 5?

בשלב זה ילדכם לומד כעשר מילים חדשות מדי יום והוא מחפש דרכים להביע אותן במצבים שונים. משחקי דמיון כמו בית בובות, בובות, מכוניות, מסלולים, ערכות עבודה, ערכות רופא ועוד מספקים מצבים אלו ומאפשרים לילדכם להתנסות בבניית עלילה ובשיפור כישורי השפה.

 

האם ניתן לקדם את היכולת המוטורית של הילד באמצעות משחק?

משחקי ספורט ובעיקר משחקי ספורט קבוצתיים מעוררים עניין בקרב בני החמש ומעלה ותואמים את השלב ההתפתחותי בו הם נמצאים. כעת הם רוכבים על אופניים, קופצים, מתמסרים בכדור ומצבעים פעולות יום יומיות בכוחות עצמם. כדור וסל קליעה, רשתות לכדורגל, כדור עם רצועות לאימון עצמי ואפילו צמד אקדחי לייזר יאפשרו לילדכם לתעל את הוצאת האנרגיה ויעודדו אותו להרבות בתנועה.

 

אילו צעצועים מתאימים לבני חמש ?

לפניכם המלצות לצעצועים המתאימים לשלב ההתפתחותי של בני ובנות 5

צעצועי דמיון- כמו בית בובות, מקליקונים להרכבה, כלי מטבח ומכשור לבית, ערכות רופא, ערכות פליידו

צעצועים לפיתוח המוטוריקה- אורגן, גיטרה אקוסטית וגיטרה חשמלית, לגו, מנהרת גולות, פאזלים, משחקי פלוס פלוס להרכבה, משחקי ספורט (פריזבי, כדורים, חבלי קפיצה, גירים לציור לוח קלאס וכדומה)

צעצועי חשיבה- מבוך לייזר (משחק לוגיקה ליצירת מבוכים) או משחק המבוך הגדול, סודוקו, שעת שיא (משחק המאפשר להתנסות בתכנון מסלולי נסיעה) אבלון מילניום (משחק אסטרטגיה המלמד על יחסיות ותכנון)  אייקיו פיט וקיוביז (משחקים המזכירים את הטטריס ודורש להתאים בין צורות על לוח)

צעצועי חברה– מחבואים בג’ונגל, השועל החמקמק, מבצר האבירים, כיפה אדומה וורטקס מערבולת יפעילו את החוש החברתי, יעודדו את ילדכם לשתף פעולה וזאת על מנת לצלוח מטרה משותפת.