צעצועים ומתנות ילדים לחנוכה

עבור מרביתנו ובמיוחד עבור הילדים, אין חג חביב יותר בימי החורף הקרירה מאשר חנוכה. כמיטב המסורת, כל בני המשפחה נאספים סביב החנוכייה ומברכים עם הדלקת הנרות ושרים את שירי החג, הילדים מקבלים דמי חנוכה וכן צעצועים ומתנות מבני המשפחה וההורים.

בימנו אלו, בהם ילדים הופכים בררנים ובעלי יכולות שיפוט בולטות יותר, חשוב לבחור נכון את המתנות בהתאם להעדפות המוכרות של הילדים. מצד אחד, הילדים נמצאים עדיין בתקופת ילדותם הצעירה אך פניהם כבר פונות לעידן החדשנות והטכנולוגיה. יש כאלה שטוענים כי החשש ממוצרי הטכנולוגיה הרבים שקיימים בשוק הצעצועים הוא בשל התחלופה הרבה שלהם. אמנם כולנו היינו מעוניינים כי ילדינו ישחקו עם צעצועים שאנו שיחקנו בילדותינו אך היום, השתנו פני הדברים ואנו נאלצים להוציא יותר כספים על צעצועים חדישים ויקרים הרבה יותר.

במקביל חשוב לנסות לשאוף להעניק לילדים מתנות חינוכיות, שימושיות ומתאימות לגילם כגון משחקי חשיבה, הרכבה ובנייה. גם בגלל חופשת חנוכה וגם בגלל מזג האוויר הקר בחוץ, ילדים נשארים בבית ומעוניינים לשחק יחד עם חבריהם, כך שמשחקים שיגרמו להם הנאה וריכוז יהיו לרוב הטובים ביותר.

מה מומלץ לרכוש ומה פחות?

ישנם דגמי סביבונים שונים שלא בהכרח כדאי כיום לרכוש לילדים, היות ויש להם רבים שכאלו בגן ובבתי הספר ומכאן כי סביבונים ברוב המקרים יישארו בחדר הילדים ויהיו כאבן שאין לה הופכין. ניתן לנסות למצוא משחקים כאלה שיש להם אפליקציות, כך שיוכלו להתחבר למחשב, לטבלט ולטלפון החכם. אם מדובר בילדה, כדאי לרכוש לה משחקי יצירה, כגון ערכה של הכנת תכשיטים, מה שאהוב מאוד על הילדות, במיוחד כאשר הן נפגשות יחד, יוצרות צמידים ושרשראות. לבנים כדאי לרכוש משחקי קופסא כמו הרפתקאות בעולמם של הדינוזאורים שגם להם יש חיבור עם אפליקציה.

שוק הצעצועים עשיר מאוד. כדאי ברר על פי תחומי העניין של הילדים, למצוא תקציב מתאים ולהחליט אילו מן הצעצועים ניתן יהיה לרכוש לילדים. גם משחקי תלת מימד, ניתן למצוא בשפע, כך שיתאימו במיוחד לבנים שאוהבים משחקי אקשן.

מתנות שימושיות לילדי הגן

בכדי להקל עליכם את המלאכה, ישנת כיום ברשת מבחר אתרי חנויות מובילים אשר מאפשרים לרכוש בנוחות ובקלות שפע של צעצועים ומתנות מיוחדות לילדים לחג החנוכה, בייחוד לילדים בגילאי הגן.

ישנן גננות שיודעות מה לרכוש לילדי הגן וכמובן עם התייעצות של וועד ההורים בגן או בבית הספר. ערכה של משפחה לחג החנוכה, עשוי להיות שימושי וכייפי להורים ולילדים. מדובר על קופסה שיש בה למעלה מ-20 כרטיסיות עם שאלות טריוויה לחנוכה, מה שירחיב את ידע הילדים, ברכות להדלקת הנרות, מזמורי החג, סיפורים על חג החנוכה פאזל נהדר למשחק יחד עם בני המשפחה.

זו ההזדמנות שלכם, לחגוג את חג החנוכה בחיק המשפחה, כך שתוכלו ליהנות מהילדים, לחגוג, להכין לביבות וכן, לשחק עמם יחד. כדאי כי תתעניינו במשחקים וצעצועים לחג החנוכה, אשר יהיו שימושיים ויעמדו בתקציב שהקצבת לעצמכם. גם ילדי הגן ובתי הספר בכיתות הנמוכות יותר, ישמחו לקבל מתנות שימושיות לחנוכה שיוכלו להעביר בהן את זמנם, עם חברים שיגיעו אליהם בזמן החופשה לשחק יחד.