צעצועים שזוהרים

צעצוע זוהר בחושךבעידן המודרני של המאה העשרים ואחת, ועל אחת כמה וכמה בזכות הטכנולוגיה המתקדמת, התרגלנו לעשרות סוגים של צעצועים וגאדג’טים. החל מצעצועים אלקטרוניים, צעצועי עץ ופוסטרים תלת מימדיים וכלה בשרשראות צבעוניות וצמידים מגניבים. אולם, סוג הצעצועים הייחודי אשר מושך את עינינו יותר מכל, בין אם במסיבה בחוצות העיר, באולם חתונות או על כר דשא ענק בעודנו חוגגים את יום העצמאות למדינתו הקטנה, הם דווקא צעצועים זוהרים. אלו המנצנצים מרחוק, בעלי הצבעים החזקים והצורות הייחודיות.
אלו שפשוט לא ניתן לפספס.

איך זה שכוכב אחד מעז

יצרני ויבואני הצעצועים השכילו להבין בשנים האחרונות שאחוז הביקוש למוצר מסוים, במקרה שלהם צעצוע או גאדג’ט כזה או אחר, גדל ככל שהמוצר בולט יותר ומושך יותר תשומת לב. גודל הצעצוע, גמישותו, צורתו וצבעו מהווים פקטור עיקרי באטקרטיביות שלו, אך הפיכת צעצוע שכזה לזוהר – כולם יסכימו כי זוהי תכונה יוצאת דופן, גם בעלי חנויות צעצועים למיניהן. צעצועים זוהרים נמכרים בכמויות גדולות יחסית לשאר סוגי הצעצועים לילדים בשוק ואת התוצאה ניתן לראות בשלל אירועים, מועדונים וחדרי ילדים.

צעצועים זוהרים הופכים לכל כך מושכים דווקא בשל העובדה שהם בולטים על פני צעצועים אחרים, יש בהם משהו שונה. קהל היעד אשר חווה את המשיכה הרבה ביותר הוא כמובן ילדים וטף. לכולנו יצא לראות תינוק בן כמה חודשים או אפילו ילד בן שלוש מרותקים למראהו הזוהר והקוסמי של צעצוע מנצנץ בגוונים חזקים. אולם, יש להודות כי גם קהל המבוגרים יכול למצוא הנאה מרובה מצעצועים זוהרים ואולי אף להתרפק על טיפת ילדות. משקפיים זוהרים, צמידים נוצצים או כוסות מוארות מבפנים, כל אלה פונים לקהל יעד רחב של אנשים, בין אם אלה רוצים לשחק בפארק השעשועים או שמא סתם להשתטות במסיבה עם חברים.

יותר מסתם צעצוע

צעצועים זוהרים משמחים את הילדיםעל סוג זה של צעצועים נמנים גם צעצועים זוהרים וחינוכיים, כאלו שמטרתם לסייע בהתפתחות הילד ומהווים משחק חיוני לכל דבר. כך לדוגמה נוכל למצוא בחנויות הצעצועים ובאתרי האינטרנט צעצועים בדמות אותיות, מספרים, חיות וצורות שונות. הזוהר של הצעצועים הוא למעשה התכונה אשר מרכזת את תשומת הלב ועוזרת בתהליך הלמידה. כמו כן מוצעים כיום צעצועים זוהרים בדמות כדור הארץ, מערכת השמש, גלקסיות וכו’. חווית הלמידה מעולם לא נראתה מעניינת כל כך בעיניהם של המשתמשים.

צעצועים זוהרים יכולים אף לשמש כצעצועי אמבטיה ואביזרי משחק מהנים ומעניינים בזמן רחצה, ואולי כך אף למנוע ריבים ובכי בקרב ילדים אשר אינם ששים להתרחץ. מהצד השני של המתרס, ישנם צעצועים זוהרים אשר מיועדים לתווך גילאים מבוגר יותר ותפקידם ליצור אווירה מיוחדת. ביניהם נוכל למצוא כוסות זוהרות בחושך, אשר בעת הצורך משרות אווירה רומנטית ושלווה.

צעצועים זוהרים מתחלקים לשני סוגים, מבחינת מקור הזוהר שלהם. הסוג הראשון הוא צעצועים אשר מקבלים את הגוון הזוהר שלהם הודות לתגובה כימית בין חומרים שבתוך המוצר עצמו, והסוג השני הוא צעצועים המופעלים על ידי סוללות. יש לציין כי הסוג הראשון לעיתים קרובות מכיל חומרים רעילים ואין לנסות לשבור את הצעצוע ו/או להכניסו לפה. משום כך, יש לשמור צעצועים זוהרים מסוג זה בהרחק ידם של ילדים. אלו המופעלים על ידי סוללות נחשבים ליותר ידידותיים למשתמש ואף ניתנים לשימוש חוזר. כל שעלינו לעשות הוא לוודא כיבוי כראוי של המעגל החשמלי.