צעצועים יד שנייה

בובת דובי ישנהרכישת ציוד וצעצועים לילדים או תינוקות עלולה להסתיים בחשבון גדול מאוד ולא רצוי. לפעמים נדמה כי אין ברירה אלא להשקיע את אותם סכומים על מנת לאפשר לילד את כל צרכיו. אולם, כיום ישנן שלל אפשרויות ופתרונות ליוקר סל הקניות כמו צעצועים יד שנייה במצב טוב שיכולים להוזיל את הקניות באלפי שקלים. תופתעו לגלות שחנויות יד שנייה משקיעות בבדיקת תקינות המוצרים ומתואמות עם מחירי השוק כל שתמיד תצאו ברווח.

מה ניתן למצוא בחנויות צעצועים יד שנייה?

מבחר של צעצועים יד שנייה גדול מאוד ומאפשר התאמה של צעצועים ומשחקים לכל מטרה, צורך וגיל הילד. משחקי הרכבה, משחקי מים, השחלה, זיכרון, צעצועי עץ, מכוניות, מטוסים, יצירה והדבקה הם רק חלק קטן מהשפע שהחנויות מציעות. לגיל הרך מומלצים צעצועים פשוטים שמפתחים מוטוריקה עדינה אך עם זאת, לא מסובכים מידי כמו צעצועים מפיקי צלילים, התאמת צורות, היכרות עם חיות וצבעים. לעומת זאת, גילאים מתקדמים יותר, ימצאו צעצועים מעניינים ומאתגרים בהרבה כמו הרכבת טיסנים ורכבות, משחקים רבי-משתתפים, יצירה ופיסול בחומר ועוד.

שלל תחפושות ואביזרים למשחקי תפקידים נמצאים בחנויות יד שנייה ומומלצים מאוד לתרגול ופיתוח הדמיון. כניסה למציאות אחרת גורמת לכל ילד לחלום על עולמות רחוקים: פיראט על אונייה, נסיכה בארמון, טבח, כבאי או דמות מסרט מצויר. פעילות זו מפתחת את החשיבה והדמיון וביחד עם זאת, גורמת לילדים להתמודד עם מצבים שונים.

גם חסכוני גם ירוק

אוטובוס צעצוע מפעםלתעשיית הצעצועים חלק בצריכת פלסטיק, בדים, חומרים סינטטיים וצבעים. חלק מהחומרים אינו ידידותי לסביבה: פלסטיק שאינו מתכלה, חומרים שלאחר השלכתם מחלחלים למי התהום ומזהמים והגדלת הפסולת העולמית בכלל. כמו כן, תעשיית הצעצועים מפעילה גם מפעלים רבים שפולטים פסולת. המודעות לחשיבות המחזור והקשר לנזקים כמו התחממות כדור הארץ ידועה לרוב, לכן צעצועים יד שנייה הם פתרון נהדר שמשלב חיסכון כספי עם אכפתיות ותרומה לסביבה נקייה וידידותית  יותר. רכישת צעצועים
יד   שנייה מקטינה  את  הצריכה  והייצור  ובכך
מקטינה את היקפיי הנזקים של התעשייה.

כיצד לבחור?

בבחירת צעצועים יד שנייה חשוב לנו שהצעצועים יהיו במצב תקין ואסתטי. מבחר של צעצועים יד שנייה מציע מגוון גדול מאוד של פאזלים, בובות, צעצועי הרכבה, צעצועי מים, משחקי חשיבה וזיכרון. כל אלה ניתן למצוא כשהם איכותיים ביותר ובמצב מעולה. כאשר מדובר במשחקים שמעודדים תנועה כמו עגלה לבובה או צעצועי רכב חשוב מאוד לוודא שהצעצוע בטיחותי ונוח לשימוש. פעוטות עד גיל שנה וחצי נוהגים לבחון חפצים בעזרת הפה. כאשר רוכשים צעצועים יד שנייה כדאי לבדוק שהמוצר מיועד לגיל הרך ושאינו מכיל חלקים קטנים או משוחררים שעלולים לסכן את התינוק.

חלק גדול משוק מוצרי יד שנייה נמצא דווקא באינטרנט. אתרים רבים מציעים צעצועים לכל הגילאים במחירים זולים ואף חלקם עוסקים במסירה ללא גביית תשלום. כדאי להתעניין במוצרים שמציגים תמונה של הצעצוע על מנת לוודא שאינו פגום ושמצבו טוב. צעצועי רכב ועגלות יש לבדוק בקפידה שאינם שבורים או עתידים להישבר על מנת לשמור על ביטחונו של הפעוט. לא כדאי להתפשר על מוצרים פגומים מאחר והמבחר של צעצועי יד שנייה גדול מאוד אלא פשוט להמשך לחפש.

קניית צעצועים יד שנייה אינה משמע רכישה של צעצוע פחות טוב אלא בהרבה מקרים חשיבה כלכלית נכונה וחשיבה ירוקה וידידותית לסביבה. בעקבות קנייה חכמה, נוכל להשקיע את התקציב שחסכנו בצרכים אחרים חשובים לא פחות כמו חינוך ובריאות.