צעצועים עבור הרכב

אמא חוגרת את התינוקת ברכבנסיעה עם תינוקות באוטו חייבת להיעשות בבטחה. אם פעוט שלא חש בנוח מתנודות הנסיעה, שעמום, רעב, עייפות ועוד סיבות רבות, כדאי למצוא משהו שיעסיק אותו וימשוך את תשומת ליבו עד סוף הנסיעה. על מנת לפתור לנו בעיה זו, חנויות צעצועים מציעות צעצועים לרכב. צעצועים לרכב מרגיעים את התינוק במושב האחורי ונותנים שקט וריכוז לנהג.

השקט באוטו והריכוז של הנהג חשובים מאוד. בעזרת צעצועים לרכב אנו מרוויחים ילדים שקטים ורגועים ובטיחות לכל מי שנמצא באוטו. צעצועים לרכב מעסיקים את הפעוטות בדרכים והופכים את הנסיעה המשעממת לחוויה מיוחדת עבורם.

מהם צעצועי רכב?

צעצועי רכב מאופיינים בכך שנוח לשאת אותם באוטו, אינם גדולים מידי, לא מלכלכים, לא מפיקים קולות חזקים שיפריעו לנהג להתרכז בנהיגה ולא מצריכים שחרור של חגורת הבטיחות. צעצועי רכב בדרך כלל נתלים על המושב כדי למנוע נפילה של הצעצוע בעת משחק. תליית הצעצוע מעליו הופכת אותו למרכזי בשדה הראייה שלו ובכך מסיחה את דעתו וגורמת לו להתעניין במה שמעליו.

צעצועי רכב מופיעים בשלל צבעים וצורות: גיבורי על, שמש וירח, נסיכות, פרחים, בובות ועוד הרבה. אפשר לבחור את סגנון הצעצוע אם הוא מיועד לבן או לבת. לבנים בדרך כלל קונים צעצועים בצבעים כחולים וירוקים, הדפסים של גיבורי על, צבי הנינג’ה, רובוטים, דמויות מסרטים מצוירים. הרבה מהמוצרים לבנות הם בצבע וורוד וסגול, כוללים הדפסים של נסיכות, פרחים, כוכבים, לבבות, נקודות, ועוד מוטיבים נשיים. דוגמאות של טבע, חיות, צורות, צבעים כמו: אדום, ירוק, וצהוב יתאימו לשני המינים.

כיצד לבחור ?

תינוק במנשא משחק בצעצועבקניית צעצועי רכב יש להקפיד על כמה דברים. ראשית, התאמת המשחק למושב של האוטו. רוב צעצועי הרכב מיועדים לתלייה על המושב, לכן כדאי לבדוק אם האופן שבו תלוי הצעצוע בטיחותי ולא יוצר אי נוחות אצל התינוק. הצעצוע בדרך כלל תלוי על חלקו העליון של המושב כך שהתינוק יושב הפוך לכיוון הנסיעה ומהווה לתינוק משחק מעליו. יש לוודא שהצעצוע מחובר היטב לכיסא שלא ייפול או ייצור סיבוכים אחרים במהלך הנסיעה.

שנית, במידה ואתם מעוניינים לרכוש צעצוע שיפיק צלילים, בדקו שהצלילים לא חזקים מידי או לא נעימים. הם יכולים להסיח את הנהג ולהפריע לנסיעה בטוחה. את הצעצועים הרועשים כדאי להשאיר למשחקים בבית ובחצר. צעצועי רכב לא אמורים להיות מטרד אלא ההיפך, תפקידם להרגיע את התינוק בשעת הנסיעה. בחירה נכונה של הצעצוע יכולה להפוך את הנסיעה למעניינת ונעימה לתינוקות. ניתן למצוא אותם ברשתות או חנויות צעצועים שונות וגם בחנויות צעצועים לתינוקות. למי שאין זמן צאת לקניות, אפשר לקנות גם צעצועים ברשת.

צעצועים לרכב מאפשרים נסיעה בטוחה

בזמן נסיעה, ישנן הפרעות והסחות דעת רבות שעלולות להוציא את התינוק משקט או לגרום לו לבהלה כמו קולות של צופר או תנודות הרכב. מצב כזה גורם להורה באופן אינסטינקטיבי להפנות את תשומת ליבו אל התינוק ובכך, לא להיות לגמרי מרוכז במתרחש על הכביש. צעצועי רכב מסיחים את דעתם של התינוקות ומקטינים את הסיכויים לחוסר ריכוז מצד הנהג.

צעצועים שנתלים מעל התינוק הם פתרון מצוין להרגעתו. הם חלק גדול משדה הראייה שלו ותפקידם למשוך את תשומת ליבו מגורמים שעלולים להוציא אותו משקט כמו: רעשי התנועה, תזוזה של האוטו, רעב או עייפות. חושב שתליית הצעצועים תהיה טובה, כך שתמנע נפילה של הצעצוע, שבהרבה מקרים יוביל לבכי. שלווה ושקט מצד התינוק מאפשרים להורה לנהוג בבטחה, לכן חשיבות צעצועי רכב גובהה.