תלת אופן לתינוק

נסיעה על אופניים היא פעילות מהנה ביותר. תמיד כיף לצאת לטיול על גלגלים עם המשפחה או החברים. תלת אופן לתינוקות, נותן להם את הכלים הבסיסיים להתמודד עם רכיבת אופניים בעתיד. בנוסף, רכיבה עם אופניים מפתחת ילדים מבחינה מוטורית ומעודדת אותם להיות פעילים גופנית.

נסיעה על תלת אופן משפרת את המוטוריקה

תינוק יושב על תלת אופןמשחק בתלת אופן לתינוקות מהנה וביחד עם זאת מפתח. נסיעה עליו מחזקת את השרירים ומשפרת את המוטוריקה הגסה שקשורה בעיקר בפעולות גדולות של הגוף והגפיים ולא מצריכה תיאום בין היד לעין כמו: דחיפה, גרירה, הליכה, ריצה ובמקרה הזה, דיווש הפדאלים.

פיתוח המוטוריקה משמעותי מאוד אצל תינוקות, אצלם קצב ההתפתחות הוא מהיר. בין גיל שנה לשנתיים רוב הפעוטות כבר מתחילים ללכת, בשלב הזה מומלץ לאפשר להם להתנסות בצעצועים שקשורים בתנועה כמו תלת אופן לתינוקות או צעצועי התפתחות אחרים.

איך לבחור תלת אופן לתינוק?

כדאי לבחור תלת אופן לתינוק שיהיה מתאים לו מבחינת גודל ונוחות הכסא. הנוחות חשובה ביותר אחרת הנסיעה לא תהיה בטוחה אם שהילד לא ישמח לעשות שימוש בצעצוע. כדאי גם לרכוש תלת אופן לתינוקות שכולל מוט אחיזה של מבוגר אחראי וגם כיסוי שיגן על התינוק מהשמש. מוט הדחיפה יכול להפוך תלת אופן לתינוקות גם לעגלה בשעת הצורך ובכך להקל על התינוק במידה והוא מתעייף או שנמאס לו לדווש.

כיסוי מעל האופניים חשוב, במיוחד בחום של הקיץ ומונע סכנות כמו מכת שמש והתייבשות. בנוסף, קניית תלת אופן לתינוק שכולל כיסוי מעליו שומרת על עור התינוק העדין מפני קרינת השמש החזקה ומגנת על בריאותו. תלת אופן לתינוקות אמור להכיל את כל המתקנים שדרושים לשמור על התינוק בעת משחק מחוץ לבית וכדאי לוודא שכל תלת אופן לתינוק כולל אותם.

איפה קונים ?

רכיבה מהנה על תלת אופן לתינוקותאפשר למצוא תלת אופן לתינוקות ועוד הרבה צעצועים על גלגלים בכל חנויות צעצועים לילדים. גם בחנויות צעצועים לתינוקות ניתן למצוא אותם בשלל דוגמאות ובכל הצבעים: ורוד, צהוב, אדום, כחול, מעץ, מפלסטיק, עם נסיכות או עם חיות. המבחר הגדול מגיע גם לאינטרנט כל שניתן לרכוש צעצועים ברשת בקלות רבה מהבית.

תלת אופן לתינוקות מוצעים למכירה גם בחנויות צעצועי עץ. אופניים מעץ הם יפים ויחד עם זאת עשויים מחומרים טבעיים מה שהופך אותם לידידותיים לסביבה. ניתן למצוא תלת אופן לתינוקות בדגמים מיוחדים גם בחנויות צעצועים קטנות שמוכרות משחקים אותנטיים ויוצאי דופן. בחלקן אפשר לעצב את אופניים בהזמנה אישית כך שיהיו ייחודיים לילדכם.

יציב ובטוח

תינוקות בשלבי התפתחות, מפתחים בין היתר את שיווי המשקל שלהם. תלת אופן לתינוק בנוי בצורה כזו שיהיה יציב ולא ידרוש שיווי משקל מפותח במיוחד. כידוע, המשולש נחשב לאחת הצורות היציבות בטבע. העומס שנופל על המשולש ועל קודקודו מתחלק בצורה שווה על בסיסו. תלת אופן לתינוקות בנוי על אותו עיקרון של המשולש כך שהצעצוע יהיה יציב מאוד והסיכוי לאבד בו יציבות הוא כמעט בלתי אפשרי.

ישנם עוד פרטים שקשורים לבטיחות שכדאי לשים לב אליהם כמו תקינות האופניים, אם קיבלתם אותם ממישהו וגם אם הם חדשים מהחנות כדאי לבדוק שהמוצר אכן במצב טוב ושלא יהווה סכנה בעתיד. כדאי לבדוק שהתלת אופן כולל מנגנון שמונע היתפסות של הרגליים בפדאלים. בנוסף, מוט אחיזה שמחובר בדרך כלל לחלקו האחורי של הצעצוע יאפשר להורים שליטה מלאה על תנועת האופניים וראש נקי מדאגות.