צעצועי תינוקות

תינוק משחק עם צעצועלהורים חשוב מאוד ליצור לתינוקם סביבה נעימה ויחד עם זאת מפתחת. צעצועים לתינוקות משלבים את שני העקרונות הללו ומציעים לנו מגוון רחב של צעצועים: לבית, למיטה, צעצועי עגלה, צעצועים לרכב, לבריכה ולכל מקום אשר ילכו. בכל מקום התינוק ימצא עצמו מוקף בצעצועים מרתקים כך שלא ישעמם לו לרגע וכל סביבה אליה הוא מגיע תהיה נעימה עבורו.

צעצועים לתינוקות עד גיל שנה

תינוקות עד גיל שנה לא מבצעים הרבה תנועה. עיקר הפעילות שלהם היא זחילה וניסיונות לעמוד בכוחות עצמם. בינתיים, הם בונים את מערכות הגוף לשלבים מאוחרים יותר. צעצועים לתינוקות בגילאים האלה הם בעיקר צעצועים לעגלה, מזרונים ומוביילים לחדר ולמיטה או לרכב. להורים חשוב ליצור לתינוק סביבה ידידות ונעימה שכוללת בובות ומוביילים מרגיעים שעוזרים להם להירדם או להירגע בנסיעה ברכב.

צעצועים לתינוקות מלווים אותם בכל שעות היום ומהווים חלק גדול מחייהם, לכן כדאי לבחור בקפידה את הצעצועים אשר יהיו כל כך משמעותיים עבורם. צעצועים לתינוקות עד גיל שנה צריכים להיות נעימים למגע ולהופיע בצבעים רגועים שמשרים אווירה נעימה ושלווה.

למידע נוסף על תינוקות: www.mbaby.co.il

לגיל שנה ומעלה

גיל שנה הוא גיל מאוד קריטי מבחינת התפתחות של ילדים. קצב ההתפתחות מהיר מאוד ורוב התינוקות נמצאים בשלב שהם לומדים ללכת ומתחילים לדבר. כדאי לפתח בשלב הזה את הקואורדינציה הגסה והעדינה. טווח תנועת גוף התינוק גדל במהירות- זחילה, עמידה באופן עצמאי, הליכה, יכולת גרירה ודחיפה וגם המוטוריקה העדינה מתפתחת בהתאם. התינוק לומד לאחוז בחפצים מבלי שיפלו לו, מתחיל להבחין במרקמים שונים. לגיל הזה מתאימים צעצועים כמו התאמת צורות, צעצועים משמיעי קולות או בובות פרווה נעימות. כמו כן, צעצועי הרכבה פשוטים גם יתאימו לגילאי שנתיים. השחלת חישוקים והתאמה בין צורות יפתחו את המוטוריקה העדינה ויעזרו לתינוק להתפתח ולהכיר ביכולות שלו להחזיק עצמים ולהכיר אותם.

תינוקות אוהבים דמויות צבעוניותמוטוריקה גסה עוסקת בתנועות גוף לא מסובכות הנעשות באופן אינסטינקטיבי. היא כוללת בתוכה שיווי משקל וקואורדינציה. צעצועים לתינוקות כמו ארגזים, צעצועי מים, צעצועי עץ על גלגלים, אופניים לתינוקות או תלת אופן לתינוקות יעזרו לתינוק להתאמן על התנועה שלו ולהכיר את גופו. בנוסף, צעצועים אלה הם הזדמנות לצאת מחוץ לבית וליהנות מפעילות גופנית בדרך חווייתית. כך נרגיל את התינוק מגיל צעיר לאורח חיים בריא שכולל פעילות גופנית בתדירות יומיומית.

חנויות

המבחר בחנויות הצעצועים הוא עצום ומציע שלל משחקים מפתחים כמו: צעצועי עץ להרכבה וגם צעצועי התפתחות שונים. צעצועי מים יותר פופולאריים בקיץ ומאפשרים רחצה מהנה עם צעצועים צפים, כדורי מים ומזרונים.  צעצועים לגילאי שנה, צעצועים לגיל שנתיים נמצאים בעיקר בחנויות המיועדות לתינוקות. גם בחנויות צעצועי עץ ניתן למצוא צעצועים מיוחדים לגיל הרך. ישנו מגוון גדול של צעצועים לתינוקות מחומרים טבעיים וידידותיים לסביבה.

אפשר לרכוש צעצועים לתינוקות גם דרך האינטרנט. יש שמעדיפים לרכוש צעצועים ברשת ולחסוך את היציאה מהבית. קנייה ברשת מאפשרת להשוות מחירים והמבחר בה גדול מאוד. יש שמעדיפים את הדרך הישנה והמוכרת לרכוש צעצועים לתינוקות בחנויות עצמן.

דמויות אהובות על תינוקותחנויות בוטיק מציעות מוצרים איכותיים מחומרים מובחרים. קניית צעצועים לתינוקות בחנויות קטנות  מוודאת כי לא נעשה בייצורם שימוש בחומרים רעילים שעלולים לסכן את התינוק. תינוקות עד גיל שנה וגם מאוחר יותר נוטים לשים חפצים בפה ולבחון אותם בדרך זו. לכן כדאי להימנע מקניית צעצועים לא איכותיים. תעשיית הפלסטיק הזולה משתמשת בחומרים מזיקים לנו ולסביבה. לעיתים ההשקעה בצעצועים איכותיים עדיפה ומבטיחה להורים שקט מהבחינה הזו.