אופניים לגיל הרך

אופניים קטנים לתינוקותרכיבה על אופניים מאז ומתמיד הייתה חוויה מיוחדת. כל מבוגר זוכר את הרגע בו נגמל מגלגלי העזר ולמד לרכוב על אופניים “כמו גדול”. רכיבה על אופניים מתרגלת סיבולת לב ריאה ומחזקת את השרירים כך שהיא לא רק חוויה כיפית אלא גם חיונית לגופנו. לכן מומלץ גם לרכוש אופניים לתינוקות.
רכישת אופניים בגילאים צעירים מפתחת את שיווי המשקל ומשפרת באופן משמעותי את הקואורדינציה. כמו כן, היא מעודדת ילדים מגיל צעיר לאורך חיים ספורטיבי שחשוב מאוד לשמירה על הבריאות.

אופניים לתינוקות נעים בעזרת דיווש של הרגליים על הפדאלים. ישנם צעצועי רכב שנעים גם על ידי גרירה ודחיפה של הרגליים. פעולה זו מפתחת את המוטוריקה הגסה ושווי המשקל של התינוק כך שבעתיד יוכל להיגמל מהר מגלגלי העזר ויפתח שווי משקל שיאפשר לו לרכוב על אופניים באופן עצמאי, ללא מתקנים תומכים.

בטיחות לפני הכול

גודל אופניים, גובה הכיסא, נוחות. כל אלה פרטים שקשורים בבטיחות ועלינו לחשוב עליהם בעת קניית האופניים. פעוטות לא מסוגלים לאזן את עצמם בצורה מושלמת, לכן יש לוודא שגלגלי העזר או כל מבנה תומך אחר, אכן יציב ונוח לשימוש. חשוב לחבוש קסדה בעת רכיבה ושהתאמת הקסדה תהיה מושלמת לראשו של התינוק. רכישת אופניים לתינוקות מעודדת אותם להתמודד עם אתגר פיזי עוד בתחילת הדרך. ככל שהתינוק פעיל כמה שיותר מוקדם, ככה יהיה פתוח יותר ויגלה עניין בספורט ופעילות גופנית. ביחד עם זאת, לא כדאי לדחוף את הילד לעשות דבר שאינו חש בנוח לעשותו אלא עדיף לתת לו להתקדם בקצב שלו.

חשוב מאוד להיות חכמים בשמש בזמן השהייה מחוץ לבית. למנוע התייבשות בשתייה מרובה של מים ולהימרח להגנה מפני קרינת השמש בעת משחק בצעצוע. כדאי לבדוק את תקינות מוט הדחיפה שמיועד כמובן גם שהשגחה של ההורה במקרה של איבוד שליטה.

כיצד לבחור?

אופניים שמיועדים לגיל הרךצעצועים לתינוקות מגיעים בשלל צבעים ודגמים והמבחר גדול מאוד. על מנת לא להתבלבל ולרכוש את האופניים המתאימים ביותר עבור התינוק כדאי לשים לב למספר דברים. ראשית, יש לבדוק את הצעצוע במצב שהתינוק יושב עליהם כי הנוחות והיציבות בחשיבות עליונה. אם התינוק לא מגיע עם הרגליים לרצפה או סתם מגלה סימנים של אי נוחות אין טעם לקנות את הצעצוע. ישנה האפשרות לבחור באופניים שמחובר אליהם מוט אחיזה שמאפשר שליטה של ההורה על תנועת האופניים.

בנוסף, מעבר לנוחות ובטיחות חשובה גם הנראות של האופניים. מגוון האפשרויות רחב: אופניים וורודים לנסיכה, צהובים שייראו למרחקים, צבעוניים, בשילוב של מדבקות גיבורי על, דמויות מסרטים מצוירים ועוד הרבה. ניתן למצוא בחנויות צעצועי עץאופניים לתינוקות עשויות מעץ. צעצועי עץ בדרך כלל ידידותיים לסביבה מאחר והם עשויים מחומרים מתכלים ואלו שעשויים בעבודת יד, לא לוקחים חלק בתעשייה שמייצרת פסולת וזיהום.

היכן ניתן לרכוש אופניים לתינוקות?

חובה לרכב עם קסדה על הראשחנויות צעצועים רבות מציעות מבחר גדול של אופניים לתינוקות. בכל חנות של צעצועי ילדים בין אם ברשתות הגדולות והמוכרות ובין אם בחנויות ילדים קטנות יותר נוכל למצוא צעצועי רכב שונים. אופניים לתינוקות וצעצועים לתינוקות בכלל אפשר לרכוש גם דרך האינטרנט. לעיתים ישנה גבייה של דמי משלוח, אבל זה משתלם במידה והצעצוע כבד וקשה לשאת אותו מהחנות לבית. בנוסף, קניות באינטרנט חוסכות סיבובים מיותרים בחנויות הצעצועים. כשאנחנו אחראיים על תינוק שדורש השגחה ותשומת לב מלאה, לא תמיד יש זמן ואנרגיות להשקיע במסע קניות. לקריאה מורחבת בכל מה שקשור לאופניים בקרו באתר: www.ibicycle.co.il