צעצועים למשחק באמבטיה

ברווז צעצוע באמבטיהתחום הצעצועים הפך בעשורים האחרונים, ובמיוחד בעשור האחרון עקב התקדמות הטכנולוגיה, לעולם של ממש. כתוצאה מהביקוש ההולך וגדל, מדאגה ליקירנו הקטנים או שמא עקב הייצור ההמוני אשר זמין בכל רחבי העולם המתועש, חדרו הצעצועים כמעט לכל ענף בחיינו. החל מצעצועים אלקטרוניים מתוחכמים ועד צעצועים לאמבטיה עליהם נרחיב בהמשך. דבר אחד בטוח, ההורים של ימינו יעשו כמעט הכל כדי להנעים את זמנו של הזאטוט ולו בדקות המעטות בו הוא מבלה באמבטיה.

יתרונות

בראש ובראשונה, היתרון הבולט של צעצועים לאמבטיה הוא הזמינות שלהם לאורך כל ימות השנה. שלא כמו צעצועי רכב, כמו למשל ג’יפ על שלט רחוק, בצעצועים שנועדו לזמן הרחצה, אפשר להשתמש ולהפיק את המיטב הן בקיץ עמוס החום והן בימי החורף הקשים. זאת ועוד, זמן הרחצה של הפעוט מהווה רגעי איכות ונחת, ומשרה אווירה טובה הן על הרוחץ והן על הנרחץ. אווירה שכזו חיונית ביותר לרגעים בהם ילדינו מפעילים את מוחם, מתפתחים, חוקרים ומשפרים את יכולתם המוטוריות.

בנוסף לכך, צעצועים לאמבטיה עומדים בראש מצעד התמריצים למניעת בכי וריבים בכל הנוגע לרחצה. כידוע, רבים הם הילדים, בעיקר הקטנים שבהם, אשר אינם ששים למראה המים הזורמים ואף יש כאלו המתביישים במערומיהם. כאשר ישנה נוכחות של צעצועים אטרקטיביים וצעבוניים באמבטיה, בעיות אלו נשכחות ומוחלפות בזמן משחק איכותי. “ההתעסקות עם צעצועים לאמבטיה בזמן הרחצה משכיח את פעולת הרחצה עצמה ומשרה על הילד אווירת משחק, אשר אינה מזכירה כלל ריטואל שיגרתי, הכרחי ומשעמם” – כך טוענת פסיכולוגית ילדים.

צעצועים ידידותיים למשתמש

צעצועים לאמבטיהיש לציין שצעצועים לאמבטיה לרוב עשויים או מגומי או מפלסטיק, חומרים אשר אינם מזיקים באם ילד מכניסם לפה. יצרני צעצועים בכללי, בין אם צעצועים לתינוקות או צעצועי מים, מודעים לאפשרות של הכנסת הצעצוע לפה כחלק מחקירה לגיטימית של האובייקט על ידי הפעוט, ולכן מייצרים מראש צעצועים לאמבטיה מחומרים סטריליים.

התפתחות עולם הצעצועים וחשיבותו

בימינו, צעצועים לאמבטיה הם כבר הרבה יותר מברווזי גומי משעממים וצפצפניים. יבואני צעצועים בכל העולם כבר השכילו להבין את חשיבותם הרבה של צעצועים אלה כחלק מהתפתחות הילד, ושידרגו את מוצריהם בהתאם. מד חום בצורת דג, פאזל למים, כלי שיט ואף צורות צבעוניות וצפות ועוד, הם ההוכחה שניתן ללמוד, להתפתח, לחקור ולהתרחץ בו זמנית. מחקרים רבים אף מוכיחים כי צעצועי הרכבה וצעצועי חשיבה מעוררים איזורים ספציפיים באונות של המוח, אשר מתפתחים בעיקר בגיל הרך.

“הילד יוצר לו עולם משל עצמו בתוך האמבטיה, בו הוא הדמות הבכירה אשר יכולה לשלוט בכל הנעשה סביבה, במקביל לתהליכי חשיבה, דמיון והבנת חוקי דינמיקה ופיזיקה בסיסיים” – כך אומר אחד ממבצעי המחקרים שנעשו בתחום, ומוסיף: “אפילו כאשר הילד אינו מודע לכך, הוא מגלה כיצד העולם פועל, באמצעות העולם הקטן אשר יצר לעצמו על פני המים”.

 איפה משיגים

צעצועים לאמבטיה, על שלל יתרונותיהם, הם כיום מוצר בסיס לכל בית עם תינוקות וילדים קטנים. נוסף על כך, עולם הצעצועים הפך נגיש יותר יותר בשנים האחרונות. צעצועים לאמבטיה ניתן לרכוש כמעט בכל חנות צעצועים ממוצעת ואף בסופרים הגדולים. למעשה, ישנן חנויות ענק המיועדות אך ורק לצעצועים מסוג זה בארה”ב ובאירופה. מיותר לציין כי ניתן לבצע את הקנייה גם דרך אתרי האינטרנט השונים ובשיטות תשלום נוחות ביותר.