צעצועים לילדים בני שנתיים

לכל גיל יש את סוג הצעצועים שמתאים לו. גיל שנתיים הוא גיל משמעותי מבחינת התפתחות של תינוקות. צעצועים לגיל שנתיים מורכבים יותר לעומת צעצועים לגיל שנה ופחות מאחר והם אמורים להוות אתגר מחשבתי וחלקם גם מהווים אתגר פיזי.

ילד בן שנתיים משחק עם צעצועיםבגיל שנתיים התינוק מתחיל לגלות עצמאות. הוא מפתח את ההבנה שלו כך שיוכל לקבל החלטות לבד. לתהליך הזה מתווסף לעיתים אופי מרדני, הם רוצים להחליט לבד, לקבל אחריות לחייהם מבלי שיגידו להם מה לעשות ולא להיות כבולים לחוקים של המבוגרים. צעצועים לגיל שנתיים עוזרים להם להתמודד עם מצבים כאלו בעזרתם תינוקות מרגישים אחראים לצעצועים שלהם, הם מחליטים כיצד לשחק בהם או את מי לשתף במחשק.

גיל שנתיים – שלב משמעותי בפיתוח האישיות

צעצועי מים, צעצועי הרכבה ועוד סוגים רבים מפתחים את היכולות של פעוטות. השימוש בהם מחולל שינוי משמעותי בהתנהגות ובצורת המחשבה שלהם. צעצועים לגיל שנתיים עוזרים לפעוטות לגבש דעה בנושאים הקשורים לחייהם ומפתחים אישיות בהתאם לכך. דרך צעצועים לתינוקות הם לומדים על עצמם ומפתחים את האופי שלהם. התינוק לומד אילו צעצועים מעניינים אותו, מה מהווה לו אתגר ומה לא לטעמו.

בנוסף, צעצועים עוזרים לתינוק לבטא את תסכוליו ואת התחושות הנעימות והפחות נעימות שמלוות אות בשלב זה בחיים. דרכם הוא יכול לפרוק את כעסיו ולבטא את תחושותיו בקשר לחוויות שהוא חווה בגן, בבית, עם חברים ומשפחה.

צעצועים לגיל שנתיים שמעודדים תנועה

אמא וילד בן שנתיים משחקים בביתחנויות צעצועים מציעות שלל צעצועים שתפקידם לעודד את התנועה והפעילות הגופנית של פעוטות. אופניים לתינוקות או תלת אופן לתינוקות הם דוגמה מצוינת לצעצועים שכוללים בשימוש בהם תנועה ופעילות ספורטיבית. צעצועים לגיל שנתיים מחנכים את ילדים מגיל צעיר לאורך חיים בריא. הפעילות משחררת במוחנו אנדורפינים שמעוררים בגוף תחושה חיובית. כדאי להרגיל תינוקות ליהנות מספורט מגיל צעיר בעזרת צעצועים לגיל שנתיים כך שגופם באופן אינסטינקטיבי ירצה שיעסקו בו ויפעילו אותו כמה
שיותר.

הביטחון של תינוקות בגופם מתבטא גם בצעצועים המתאימים לגילם. בגיל שנתיים רוב התינוקות כבר יודעים ללכת, הם יכולים ללמוד לרכב על אופניים לתינוקות וכבר לא מפחדים להיכנס למים ולשחק בבריכה עם צעצועי מים. צעצועים לגיל שנתיים מאתגרים בהרבה ביחס לצעצועים לפעוטות צעירים יותר מה שהופך אותם להרבה יותר מעניינים עבור הילדים.

פיתוח המחשבה

משחק בצעצוע הוא לא רק מהנה. לקניית צעצועים לגיל שנתיים יתרונות רבים ביניהם פיתוח החשיבה. הצעצועים מפתחים את התינוק גם פיזית וגם שכלית וישנם צעצועים לגיל שנתיים שמשלבים את השניים. אתגר מחשבתי הוא חשוב בכל הגילאים, אולם בגיל שנתיים הילדים מסוגלים להתמודד עם רעיונות מורכבים יותר. הגירויים שמעוררים הצעצועים צריכים להיות מותאמים לגיל  הפעוט ומומלץ לוודא את התאמת משחקים עוד בשלב קנייתם.